تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

این هفته ما جلسه NFP را در پیش داریم اما برای ما اهمیت کمتری نسبت به ماه قبل دارد زیرا سخنرانی های اعضای فدرال رزرو و همچنین جلسه FOMC تقریبا تکلیف تیپرینگ را مشخص کرده است.

احتمالا در نوامبر اعلام تیپرینگ و از دسامبر شروع کاهش خرید اوراق را خواهیم داشت.

تنها در صورتی NFP تاثیر شدیدی روی مارکت میگذارد که عدد آن زیر 100K باشد.

نکته حائز اهمیت در مورد دلار این است که با شروع فصل سرما و احتمال افزایش قیمت حامل های انرژی  احتمال فشار بر روی دلار وجود دارد.

یورو نیز به دلیل رشد اوراق 10 ساله آمریکا تحت فشار می باشد و میتوان در صورت صعود جفت ارز های EURCAD, EURGBP, EURNZD در نقاط مناسب وارد معامله فروش شد.

آمار های نیوزلند به لول های قبل از پاندمی رسیده است و نرخ تورم نیز حدود 3.3% می باشد.

چهارشنبه این هفته جلسه RBNZ (بانک مرکزی نیوزلند) را در  پیش داریم که با هم سناریو های پیش رو را بررسی میکنیم:

  1. صحبت هایی که میتوان از آن برداشت هاوکیش بودن داشت : افزایش 0.5% نرخ بهره – ابراز نگرانی از بحران انرژی که باعث افزایش CPI  بشود – اعلام این که شرایط ویروس و قرنطینه و کند شدن رشد اقتصادی چین خطری برای ما ایجاد نخواهد کرد
  2. صحبت هایی که میتوان از آن برداشت داویش بودن داشت : افزایش نرخ بهره انجام نشود – از کند شدن رشد اقتصادی چین و کمبود زنجیره تامین ابراز نگرانی کنند – اعلام ادامه سیاست های تطبیقی حتی با افزایش نرخ بهره

این نکته را در نظر داشته باشید که ماه قبل انتظار  برای افزایش نرخ بهره وجود داشت ولی به دلیل قرنطینه (که بعدا اعلام شد به دلایل ارتباطی) افزایش نرخ بهره کنسل شد ولی مارکت به اندازه افزایش نرخ بهره 0.25% رشد دلار نیوزلند را پیشخور کرده است پس نمیتوان با افزایش رشد 0.25% انتظار رشد از دلار نیوزلند داشت.

بهترین معاملات برای دلار نیوزلند در صورت هاوکیش بودن خرید آن نسبت به ین (JPY) و فرانک (CHF) می باشد چون هم دلار نیوزلند قوی می شود و هم به دلیل رشد اوراق 10 ساله آمریکا ین و فرانک ضعیف خواهند شد و در صورت داویش بودن خرید جفت ارز AUD/NZD می باشد.

برترین ها

خروج از نسخه موبایل