با ما همراه باشید

تحلیل 365

پیش از ورود به بازار فردا بهتر است بدانید که:

منتشر شده

در

  • همانطور که در جلسه FOMC دیدیم، احتمال کاهش سیاست های انبساطی و افزایش نرخ بهره مطرح شد و این قضیه باعث ریزش طلا، یورو، پوند و … نسبت به دلار شد.
  • درحال حاضر با صحبت های بعدی اعضای فدرال رزرو این سیاست ها کاملا منتفی و در طول هفته گذشته مجددا دلار تضعیف شد. ولی با توجه به اخبار اقتصادی قبلی که حاکی از شروع تورم بودند، هر لحظه امکان قدرت گرفتن دلار وجود دارد.
  • همانطور که در روز جمعه گذشته دیدیم، با اینکه اخبار اقتصادی باعث ریزش دلار شد ولی بعد از چند ساعت دلار مجددا وارد یک حرکت صعودی شد و علت این اتفاق، عدم اطمینان سرمایه گذاران به عقیده فدرال رزرو مبنی بر گذرا بودن تورم است.

 

تحلیل طلا

در مورد طلا نیز با توجه به حرکت نزولی اخیر که پس از جلسه FOMC شروع شد و باتوجه به این که صحبت های بعدی فدرال رزرو نتوانست طلا را بالا ببرد و از طرفی با توجه به احتمال بالا رفتن قیمت دلار، بهترین شرایط در مورد طلا این است که صبر کنیم تا به محدوده 1800 تا 1810 برگردد و در این ناحیه با مشاهده علائم برگشت وارد معامله فروش شویم.

 

تحلیل یورو

با توجه به اخبار اقتصادی هفته آینده، توصیه میکنیم فعلا وارد معامله یورو نشوید. با توجه به شرایطی که در بالا گفتیم برای یورو نیز در محدوده 1.20 بهتر است وارد معاملات فروش شویم.

 

تحلیل پوند

با توجه به اخبار و آمار های اقتصادی روز پنج شنبه و اینکه فعلا بانک مرکزی انگلستان ترسی از ایجاد تورم ندارد و سیاست های انبساطی خود را همچنان ادامه میدهد، پوند در روز های پنج شنبه و جمعه یک سیر نزولی را در پیش گرفت. پیش بینی می شود با ادامه دادن این روند و با توجه به احتمال تقویت دلار، بهتر است در محدوده 1.395 تا 1.400 برای پوند وارد معاملات فروش شویم.

سایر مطالب دیدبان

تحلیل 365

درباره پوند باید بدانید که:

منتشر شده

در

در جلسه BOE موضع هاوکیشی گرفته شد و بازدهی اوراق قرضه نیز بالا رفت  ولی شاهد بودیم که رشدی در پوند انجام نشد.

دلیل این موضوع احتمال بالای رکود تورمی در انگلیس می باشد. به این معنا که تورم بالا می رود ولی بازار کار همچنان دچار مشکل است.

در این جلسه اشاره شد که نشانه هایی دیده می شود که فشار افزایش قیمت ها پایدار تر باشد، یعنی نقض حرف چند ماه قبل خود در مورد موقتی بودن تورم.

همچنین با توجه به کاهش ذخایر گاز اروپا احتمال بحران انرژی نیز وجود دارد.

نمودار سورپرایز های اقتصادی انگلیس نشان میدهد که تورم در حال بالا رفتن و رشد اقتصادی در حال کاهش می باشد.

تمامی این نکات ذکر شده باعث می شود که BOE به احتمال زیاد برای کنترل تورم افزایش نرخ بهره را آغاز کند حتی همزمان با کاهش خرید اوراق قرضه!

 

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

فدرال رزرو به زودی تیپرینگ را آغاز خواهد کرد.

ما میدانیم که قرار است این تیپرینگ تا اواسط سال 2022 پایان یابد، پس سرعت خوبی خواهد داشت. بنابراین دیتای خیلی خوب هم، تاثیری بر سرعت تیپرینگ نخواهد داشت.

آمار NFP امروز اگر بخواهد در میان مدت تاثیر گذار باشد باید مارکت را شگفت زده کند، مثلا عددی زیر 100هزار

به طور کلی میتوان گفت که دلار فعلا از سیکل اقتصاد جهانی بیشتر تاثیر می پذیرد تا آمار اشتغال، این به این معناست که وضعیت مطلوب اقتصادی در دنیا باعث فشار بر روی دلار خواهد شد.

مشکلات تامین زنجیره تامین و بحران انرژی باعث میشه کمپانی ها هزینه های سنگین تری داشته باشند و این باعث ایجاد ترس تورمی و در نتیجه بازدهی اوراق قرضه بالا خواهد رفت که باعث فشار بر روی طلا و شاخص ها می شود.

NFP ممکن است بالاتر از پی بینی باشد ولی دلار تضعیف شود. (مثلا عدد 600 هزار)

NFP ممکن است پایین تر باشد ولی دلار قوی شود. (مثلا 450 هزار)

پیش از آمدن NFP بازار حس کرده که آمار امروز خوب خواهد بود برای همین US10Y صعودی شده است.

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

تا ساعاتی دیگر  ISM PMI منتشر خواهد شد.

در صورت خوب بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله رشد و به تبع آن شاخص ها و طلا نزول و در صورت بد بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله نزول و شاخص ها و طلا رشد خواهند کرد.

البته باید در نظر داشت که حتی با وجود خوب بودن آمار نیز طلا با توجه به مورد استقبال بودن مخصوصا با توجه به بالا رفتن قیمت حامل های انرژی احتمال دارد که موقتا صعودی باشد.

ادامه مطلب

برترین ها

کپی مطالب این سایت، تنها با مجوز کتبی امکان پذیر است.