با ما همراه باشید

تحلیل 365

پیش از ورود به بازار باید بدانید که:

منتشر شده

در

 • تقویت دلار که بعد از جلسه FOMC ماه قبل شروع شده بود، با صحبت های بعدی اعضای فدرال رزرو تا حد زیادی خنثی شد و همین باعث رنج شدن شاخص دلار و همچنین نمودار طلا شد.
 • یکی از دلایل نگرانی های موجود، افزایش چشم‌گیر آمار مبتلایان به گونه دلتای ویروس کرونا در سطح جهان است.
 • در نظرسنجی کیتکو اکثرا بر این باورند که طلا در این هفته روندی صعوی خواهد داشت ولی به نظر ما  این هفته نیز روندی خنثی و حتی کمی نزولی خواهیم داشت.

 

تحلیل طلا

همانطور که در تحلیل 365 قبلی گفتیم طلا به محدوده فروش ما نزدیک شده است. به نظر می رسد هنوز هم محدوده های مشخص شده برای معاملات فروش جذاب باشد اما با توجه به اخبار مهمی که امروز و فردا منتشر می شود در معاملات خود دقت بیشتری داشته باشید.

 

تحلیل یورو

یورو همچنان در روند نزولی درگیر است. با توجه به اینکه در این هفته اخبار مهمی در یورو نداریم معامله فروش در نقاط مشخص شده مناسب به نظر می رسد.

 

تحلیل پوند

با توجه به این که هفته های قبل الگوی double top تشکیل شده است و شیوع کرونا دلتا نیز افزایش پیدا کرده است، به نظر می رسد که روند نزولی این جفت ارز ادامه دار باشد.

در صورت صعود نمودار به سمت  بالا محدوده های مشخص شده برای فروش جذاب به نظر می رسد.

سایر مطالب دیدبان

تحلیل 365

پیش از ورود به بازار باید بدانید که:

منتشر شده

در

همانطور که در تحلیل 365 قبلی اشاره شد اخبار های دیروز و امروز بسیار تاثیر گذار بودند.

 • در این دو روز اخبار دلار نشان دهندهع تورم نسبتا بالا بودند و امکان تسریع کاهش خرید اوراق قرضه را مطرح کردند ولی جرمی پاول با سخنرانی خود مسیر بازار را کاملا عوض کرد و به موارد مهمی اشاره کرد که مهمترین آنها عبارتند از:
 1. پیش بینی افزایش اشتغال در ماه های آینده
 2. عدم وجود احتمال کاهش خرید اوراق قرضه
 3. این نکته که قبل ازکاهش خرید اوراق قرضه کاملا اطلاع رسانی می شود.
 • بعد از صحبت های پاول سهام های مختلف، یورو و پوند یک فاز صعودی به خود گرفتند. نکته مهم اینکه باید کمی صبر کنیم و عکس العمل کلی بازار را در ارتباط با اخبار تورمی دوروز اخیر و صحبت های پاول در ارتباط با برآیند این اخبار را مشاهده کنیم.
 • در صورت به وجود آمدن موقعیت های معاملاتی مناسب حتماً در سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

ادامه مطلب

تحلیل 365

پیش از ورود به بازار امروز باید بدانید که:

منتشر شده

در

 • نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا مخصوصا نوع جدید آن افزایش پیدا کرده است.
 • با توجه به این که اکثر کشورهای پیشرفته واکسیناسیون نسبتا موفقی داشتند، نگرانی از ویروس کرونا نمیتواند مانند گذشته تاثیرهای شدیدی بر بازارهای مالی وارد کند ولی به هر حال احتمال شگفت زده شدن مارکت توسط کرونا افزایش پیداکرده است.
 • دلار رو به تقویت و سهام ها در یک حالت رنج و سردرگم نوسان میکنند.

 

تحلیل طلا

با توجه به اینکه دلار همچنان در حال تقویت است، روند نزولی طلا همچنان ادامه دارد و انتظار میرود در صورت صعود نیز به فیبوهای مشخص شده واکنش نشان داده و به سمت حمایت های خود حرکت کند. هنوز نیز محدوده 1800 تا 1810 برای معامله فروش مناسب به نظر می رسد.

 

 

تحلیل یورو

در مورد یورو همانطور که در تحلیل های قبلی 365 اشاره شد، روند همچنان نزولی است اما با توجه به اخبار این هفته و با توجه به نمودار، باید منتظر موقعیت های مناسب تری برای فروش باشیم.

 

 

تحلیل پوند

با صحبت هایی که در مورد باز شدن مشاغل در اولین فرصت شده است پوند در مقابل ارزهایی مانند دلار استرالیا و نیوزلند کمی صعودی شد اما با توجه به این که دلار در وضعیت خوبی قرار دارد، همچنان انتظار این را داریم که پوند در مقابل دلار تضعیف شود.

ادامه مطلب

تحلیل 365

پیش از ورود به بازار فردا بهتر است بدانید که:

منتشر شده

در

 • همانطور که در جلسه FOMC دیدیم، احتمال کاهش سیاست های انبساطی و افزایش نرخ بهره مطرح شد و این قضیه باعث ریزش طلا، یورو، پوند و … نسبت به دلار شد.
 • درحال حاضر با صحبت های بعدی اعضای فدرال رزرو این سیاست ها کاملا منتفی و در طول هفته گذشته مجددا دلار تضعیف شد. ولی با توجه به اخبار اقتصادی قبلی که حاکی از شروع تورم بودند، هر لحظه امکان قدرت گرفتن دلار وجود دارد.
 • همانطور که در روز جمعه گذشته دیدیم، با اینکه اخبار اقتصادی باعث ریزش دلار شد ولی بعد از چند ساعت دلار مجددا وارد یک حرکت صعودی شد و علت این اتفاق، عدم اطمینان سرمایه گذاران به عقیده فدرال رزرو مبنی بر گذرا بودن تورم است.

 

تحلیل طلا

در مورد طلا نیز با توجه به حرکت نزولی اخیر که پس از جلسه FOMC شروع شد و باتوجه به این که صحبت های بعدی فدرال رزرو نتوانست طلا را بالا ببرد و از طرفی با توجه به احتمال بالا رفتن قیمت دلار، بهترین شرایط در مورد طلا این است که صبر کنیم تا به محدوده 1800 تا 1810 برگردد و در این ناحیه با مشاهده علائم برگشت وارد معامله فروش شویم.

 

تحلیل یورو

با توجه به اخبار اقتصادی هفته آینده، توصیه میکنیم فعلا وارد معامله یورو نشوید. با توجه به شرایطی که در بالا گفتیم برای یورو نیز در محدوده 1.20 بهتر است وارد معاملات فروش شویم.

 

تحلیل پوند

با توجه به اخبار و آمار های اقتصادی روز پنج شنبه و اینکه فعلا بانک مرکزی انگلستان ترسی از ایجاد تورم ندارد و سیاست های انبساطی خود را همچنان ادامه میدهد، پوند در روز های پنج شنبه و جمعه یک سیر نزولی را در پیش گرفت. پیش بینی می شود با ادامه دادن این روند و با توجه به احتمال تقویت دلار، بهتر است در محدوده 1.395 تا 1.400 برای پوند وارد معاملات فروش شویم.

ادامه مطلب

برترین ها

کپی مطالب این سایت، تنها با مجوز کتبی امکان پذیر است.