با ما همراه باشید

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

مارکت در آغاز هفته جدید در وضعیت Risk Off قرار گرفته است و شاخص های بورسی همانطور که قبلا گفته شد وارد اصلاح 5 الی 10 درصدی شده اند.

در صورت لحن هاوکیش در جلسه FOMC پیش رو امکان اصلاح نزدیک به 10 درصدی بالا میرود ولی در صورت FOMC داویش، باتوجه به استراتژی تکنیکالی خود میتواندید وارد معامله خرید شوید.

 

دلار نیوزلند خبرهای خوب را به سرعت تاثیر داده است و کمی از حالت قوی به حالت خنثی تغییر فاز داده است ولی همچنان جزو ارزهای خوب برای خرید در نقاط مناسب قرار دارد.

مثلا با ادامه دار بودن Risk Off در مارکت میتوان جفت ارز NZD/JPY را درنقاط 75 تا 75.8 با رعایت مدیریت سرمایه وارد معامله خرید شد. البته در صورت لحن هاوکیش در FOMC امکان اصلاح بیشتر وجود دارد پس با کم ترین ریسک وارد معامله شوید.

 

دلار استرالیا در حال حاضر تحت فشار چهار C قرار گرفته است.

  1. commodity : دلار استرالیا وابستگی زیادی به وضعیت اقتصادی دنیا دارد، چون در صورت کند شدن اقتصاد در دنیا قیمت کامودیتی ها کاهش پیدا کرده و در نتیجه فشار فروش بر روی دلار استرالیا افزایش می یابد.
  2. China : چین به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان مواد خام در دنیا، وقتی دچار کندی در رشد اقتصاد می شود به دلیل حجم تجاری بالایی که با استرالیا دارد فشار زیادی بر روی این ارز وارد میکند.
  3. Covid 19 : قرنطینه های مداوم در استرالیا و اینکه احتمال طولانی شدن واکسیناسیون 70 درصد جمعیت تا کوارتر اول سال 2022 هنوز از این جهت نیز تحت فشار است.
  4. Carry traders : افرادی که از تفاوت نرخ بهره دوطرف جفت ارز سواپ مثبت میگیرند به دلیل اختلاف بازدهی بین این ارز و ارزهایی مثل دلار آمریکا و نیوزلند نیز باعث فشار فروش بیشتر روی این ارز هستند.

در حال حاضر دلار استرالیا همچنان با این فشار ها در قیمت مناسب برای خرید قرار گرفته است، ولی احتمال تضعیف بیشتر وجود دارد و در صورت برداشته شدن یک یا چند مورد از موارد بالا جهش صعودی خوبی خواهد داشت.

 

سایر مطالب دیدبان

تحلیل 365

درباره پوند باید بدانید که:

منتشر شده

در

در جلسه BOE موضع هاوکیشی گرفته شد و بازدهی اوراق قرضه نیز بالا رفت  ولی شاهد بودیم که رشدی در پوند انجام نشد.

دلیل این موضوع احتمال بالای رکود تورمی در انگلیس می باشد. به این معنا که تورم بالا می رود ولی بازار کار همچنان دچار مشکل است.

در این جلسه اشاره شد که نشانه هایی دیده می شود که فشار افزایش قیمت ها پایدار تر باشد، یعنی نقض حرف چند ماه قبل خود در مورد موقتی بودن تورم.

همچنین با توجه به کاهش ذخایر گاز اروپا احتمال بحران انرژی نیز وجود دارد.

نمودار سورپرایز های اقتصادی انگلیس نشان میدهد که تورم در حال بالا رفتن و رشد اقتصادی در حال کاهش می باشد.

تمامی این نکات ذکر شده باعث می شود که BOE به احتمال زیاد برای کنترل تورم افزایش نرخ بهره را آغاز کند حتی همزمان با کاهش خرید اوراق قرضه!

 

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

فدرال رزرو به زودی تیپرینگ را آغاز خواهد کرد.

ما میدانیم که قرار است این تیپرینگ تا اواسط سال 2022 پایان یابد، پس سرعت خوبی خواهد داشت. بنابراین دیتای خیلی خوب هم، تاثیری بر سرعت تیپرینگ نخواهد داشت.

آمار NFP امروز اگر بخواهد در میان مدت تاثیر گذار باشد باید مارکت را شگفت زده کند، مثلا عددی زیر 100هزار

به طور کلی میتوان گفت که دلار فعلا از سیکل اقتصاد جهانی بیشتر تاثیر می پذیرد تا آمار اشتغال، این به این معناست که وضعیت مطلوب اقتصادی در دنیا باعث فشار بر روی دلار خواهد شد.

مشکلات تامین زنجیره تامین و بحران انرژی باعث میشه کمپانی ها هزینه های سنگین تری داشته باشند و این باعث ایجاد ترس تورمی و در نتیجه بازدهی اوراق قرضه بالا خواهد رفت که باعث فشار بر روی طلا و شاخص ها می شود.

NFP ممکن است بالاتر از پی بینی باشد ولی دلار تضعیف شود. (مثلا عدد 600 هزار)

NFP ممکن است پایین تر باشد ولی دلار قوی شود. (مثلا 450 هزار)

پیش از آمدن NFP بازار حس کرده که آمار امروز خوب خواهد بود برای همین US10Y صعودی شده است.

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

تا ساعاتی دیگر  ISM PMI منتشر خواهد شد.

در صورت خوب بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله رشد و به تبع آن شاخص ها و طلا نزول و در صورت بد بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله نزول و شاخص ها و طلا رشد خواهند کرد.

البته باید در نظر داشت که حتی با وجود خوب بودن آمار نیز طلا با توجه به مورد استقبال بودن مخصوصا با توجه به بالا رفتن قیمت حامل های انرژی احتمال دارد که موقتا صعودی باشد.

ادامه مطلب

برترین ها

کپی مطالب این سایت، تنها با مجوز کتبی امکان پذیر است.