با ما همراه باشید

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

در سخنرانی های جکسون هول اعضای هاوکیش فدرال مثل آقای کاپلان و حتی اعضای خنثی نیز مثل آقای جورج و مستر، هاوکیش صحبت کرده و از وضعیت اقتصادی راضی هستند ولی آقای پاول همچنان با لحنی محتاط و داویش موضع گرفت و از کرونا ابراز نگرانی کرد.

در یک مبحث تمام اعضا تقریباً نظری مشابه داشتند. این که تورم از حد انتظار فدرال بالاتر رفته اما موضع گیری عجولانه میتواند مضرات بیشتری را برای اقتصاد داشته باشد.

نگاه فدرال رزرو برای شروع تیپرینگ به آمار بازار کار دوخته شده است.

نکته قابل توجه اینکه فدرال رزرو تقریباً به هدف تورمی خود رسیده است و احتمالاً  1 یا 2 NFP منتظر آمار بازار کار میماند.

اگر NFP این ماه خیلی خوب باشد( پیش بینی 763هزار می باشد و منظور ما از خیلی خوب حداقل بالای 850 هزار است) احتمالاً در FOMC این ماه اعلام تیپرینگ انجام می شود و در اکتبر یا نوامبر اجرا خواهد شد.

نکته مهم دیگر اینکه بازار انتظار کاهش مجموع 15میلیارد دلار خرید اوراق قرضه را دارد ولی با توجه به صحبت های اعضای فدرال رزرو در صورت عالی بودن NFP (بالای 950هزار)امکان کاهش خرید مجموعاً 30 میلیارد دلاری وجود دارد که باعث قوی شدن شدید دلار می شود.

در اخبار های پیش رو حتماً زیرشاخه های NFP مانند نرخ بیکاری، درآمدزایی و افزایش حقوق را در نظر داشته باشد. به طور مثال اگر در افزایش حقوق، افزایش شدید داشته باشیم نگرانی در مورد تورمی بیشتر و ماندگارتر زیاد می شود.

 

سایر مطالب دیدبان

تحلیل 365

درباره پوند باید بدانید که:

منتشر شده

در

در جلسه BOE موضع هاوکیشی گرفته شد و بازدهی اوراق قرضه نیز بالا رفت  ولی شاهد بودیم که رشدی در پوند انجام نشد.

دلیل این موضوع احتمال بالای رکود تورمی در انگلیس می باشد. به این معنا که تورم بالا می رود ولی بازار کار همچنان دچار مشکل است.

در این جلسه اشاره شد که نشانه هایی دیده می شود که فشار افزایش قیمت ها پایدار تر باشد، یعنی نقض حرف چند ماه قبل خود در مورد موقتی بودن تورم.

همچنین با توجه به کاهش ذخایر گاز اروپا احتمال بحران انرژی نیز وجود دارد.

نمودار سورپرایز های اقتصادی انگلیس نشان میدهد که تورم در حال بالا رفتن و رشد اقتصادی در حال کاهش می باشد.

تمامی این نکات ذکر شده باعث می شود که BOE به احتمال زیاد برای کنترل تورم افزایش نرخ بهره را آغاز کند حتی همزمان با کاهش خرید اوراق قرضه!

 

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

فدرال رزرو به زودی تیپرینگ را آغاز خواهد کرد.

ما میدانیم که قرار است این تیپرینگ تا اواسط سال 2022 پایان یابد، پس سرعت خوبی خواهد داشت. بنابراین دیتای خیلی خوب هم، تاثیری بر سرعت تیپرینگ نخواهد داشت.

آمار NFP امروز اگر بخواهد در میان مدت تاثیر گذار باشد باید مارکت را شگفت زده کند، مثلا عددی زیر 100هزار

به طور کلی میتوان گفت که دلار فعلا از سیکل اقتصاد جهانی بیشتر تاثیر می پذیرد تا آمار اشتغال، این به این معناست که وضعیت مطلوب اقتصادی در دنیا باعث فشار بر روی دلار خواهد شد.

مشکلات تامین زنجیره تامین و بحران انرژی باعث میشه کمپانی ها هزینه های سنگین تری داشته باشند و این باعث ایجاد ترس تورمی و در نتیجه بازدهی اوراق قرضه بالا خواهد رفت که باعث فشار بر روی طلا و شاخص ها می شود.

NFP ممکن است بالاتر از پی بینی باشد ولی دلار تضعیف شود. (مثلا عدد 600 هزار)

NFP ممکن است پایین تر باشد ولی دلار قوی شود. (مثلا 450 هزار)

پیش از آمدن NFP بازار حس کرده که آمار امروز خوب خواهد بود برای همین US10Y صعودی شده است.

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

تا ساعاتی دیگر  ISM PMI منتشر خواهد شد.

در صورت خوب بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله رشد و به تبع آن شاخص ها و طلا نزول و در صورت بد بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله نزول و شاخص ها و طلا رشد خواهند کرد.

البته باید در نظر داشت که حتی با وجود خوب بودن آمار نیز طلا با توجه به مورد استقبال بودن مخصوصا با توجه به بالا رفتن قیمت حامل های انرژی احتمال دارد که موقتا صعودی باشد.

ادامه مطلب

برترین ها

کپی مطالب این سایت، تنها با مجوز کتبی امکان پذیر است.