با ما همراه باشید

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

یورو با توجه به اخبار اقتصادی، رشد مناسبی را در روز گذشته سپری کرد و اعضای بانک مرکزی اروپا ابراز امیدواری کرده اند که رشد اقتصادی اروپا ادامه دار باشد.

کم کم به مهم ترین رویداد ماه اخیر نزدیک شده ایم. با توجه به اهمیت جلسه جکسون هول نکات زیر را حتما مطالعه کنید.

در زیر، جدول زمانبندی صحبت های اعضای فدرال رزرو آمده است.

دو نکته در صحبت های این افراد اهمیت بالاتری دارد:

  1. اعلام زمان تیپرینگ
  2. میزان کاهش خرید اوراق قرضه

با توجه به نکته بالا سناریو های پیش رو را با هم مرور می کنیم:

  1. انجام تیپرینگ در زمانی زودتر و با حجم بیشتر : این سناریو با توجه به شاخص احساسات مصرف کننده اخیر دانشگاه میشیگان که بسیار بدتر از پیش‌بینی‌ها اعلام شد احتمال بسیار کمی دارد که در صورت رخ دادن دلار شدیدا قوی خواهد شد و طلا خود را به کانال 1600 میرساند.(داویش)
  2. انجام تیپرینگ در زمانی زودتر و با حجم کمتر : احتمال رخ دادن این سناریو بیشتر از سناریو اول می باشد. در صورت رخ دادن این سناریو دلار باز هم قوی خواهد شد ولی نه با شیب شدید سناریو اول و طلا هم خود را به نزدیکی کانال 1600 خواهد رساند.(داویش)
  3. انجام تیپرینگ در زمانی دیرتر و با حجم بیشتر:  با توجه به صحبت های جمعه آقای کاپلان و ابراز نگرانی راجع به سویه دلتا، این سناریو نسبت به باقی سناریو ها محتمل تر می باشد. در این صورت دلار با شیبی تند تضعیف خواهد شد و طلا برای ورود مجدد به کانال 1900 شانس خود را امتحان میکند.(هاوکیش)
  4. انجام تیپرینگ در زمانی دیرتر و با حجم کمتر : این سناریو نیز مانند سناریو اول احتمال بسیار کمی هست که مد نظر اعضای فدرال باشد ولی در این صورت دلار با شیبی ملایم تضعیف و طلا خود را به محدوده کانال 1900 نزدیک میکند.(هاوکیش)

نکته حائز اهمیت این است که حتی در صورت رخ دادن سناریو سوم که از باقی سناریو ها محتمل تر است، بازار هنوز بر این اعتقاد دارد که داده های اقتصادی آمریکا مخصوصا در حوزه کسب و کار بسیار مطلوب است و این یعنی با خبر NFP ماه سپتامبر امکان قوی شدن مجدد دلار و ریزش طلا و اعلام زمان تیپرینگ در FOMC ماه سپتامبر بالاست.

با توجه به نوسانات شدید مارکت در روزهای آینده بهتر است معاملاتی که در آن ها دلار در یک طرف آن قرار دارد را کنترل کنید.

 

در مورد شاخص ها باید توجه داشت که بین شاخص های بورسی آمریکا و چین یک واگرایی شدید شکل گرفته است.

 

در صورت وقوع سناریو هاوکیش اصلاح 5 تا 10 درصدی محتمل می باشد و در صورت رخ دادن سناریو داویش امکان صعود آن ها وجود دارد ولی به احتمال زیاد این صعود آخرین صعود با اصلاحِ کم هست، چون بسیاری از بانک ها معتقدند که تا قبل از پایان سال 2021 شاخص ها باید اصلاح مناسبی را انجام دهند و میتوان گفت که با وقوع سناریو داویش رشد کمی در شاخص ها داریم تا داده های NFP ماه سپتامبر منتشر شود.

سایر مطالب دیدبان

تحلیل 365

درباره پوند باید بدانید که:

منتشر شده

در

در جلسه BOE موضع هاوکیشی گرفته شد و بازدهی اوراق قرضه نیز بالا رفت  ولی شاهد بودیم که رشدی در پوند انجام نشد.

دلیل این موضوع احتمال بالای رکود تورمی در انگلیس می باشد. به این معنا که تورم بالا می رود ولی بازار کار همچنان دچار مشکل است.

در این جلسه اشاره شد که نشانه هایی دیده می شود که فشار افزایش قیمت ها پایدار تر باشد، یعنی نقض حرف چند ماه قبل خود در مورد موقتی بودن تورم.

همچنین با توجه به کاهش ذخایر گاز اروپا احتمال بحران انرژی نیز وجود دارد.

نمودار سورپرایز های اقتصادی انگلیس نشان میدهد که تورم در حال بالا رفتن و رشد اقتصادی در حال کاهش می باشد.

تمامی این نکات ذکر شده باعث می شود که BOE به احتمال زیاد برای کنترل تورم افزایش نرخ بهره را آغاز کند حتی همزمان با کاهش خرید اوراق قرضه!

 

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

فدرال رزرو به زودی تیپرینگ را آغاز خواهد کرد.

ما میدانیم که قرار است این تیپرینگ تا اواسط سال 2022 پایان یابد، پس سرعت خوبی خواهد داشت. بنابراین دیتای خیلی خوب هم، تاثیری بر سرعت تیپرینگ نخواهد داشت.

آمار NFP امروز اگر بخواهد در میان مدت تاثیر گذار باشد باید مارکت را شگفت زده کند، مثلا عددی زیر 100هزار

به طور کلی میتوان گفت که دلار فعلا از سیکل اقتصاد جهانی بیشتر تاثیر می پذیرد تا آمار اشتغال، این به این معناست که وضعیت مطلوب اقتصادی در دنیا باعث فشار بر روی دلار خواهد شد.

مشکلات تامین زنجیره تامین و بحران انرژی باعث میشه کمپانی ها هزینه های سنگین تری داشته باشند و این باعث ایجاد ترس تورمی و در نتیجه بازدهی اوراق قرضه بالا خواهد رفت که باعث فشار بر روی طلا و شاخص ها می شود.

NFP ممکن است بالاتر از پی بینی باشد ولی دلار تضعیف شود. (مثلا عدد 600 هزار)

NFP ممکن است پایین تر باشد ولی دلار قوی شود. (مثلا 450 هزار)

پیش از آمدن NFP بازار حس کرده که آمار امروز خوب خواهد بود برای همین US10Y صعودی شده است.

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

تا ساعاتی دیگر  ISM PMI منتشر خواهد شد.

در صورت خوب بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله رشد و به تبع آن شاخص ها و طلا نزول و در صورت بد بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله نزول و شاخص ها و طلا رشد خواهند کرد.

البته باید در نظر داشت که حتی با وجود خوب بودن آمار نیز طلا با توجه به مورد استقبال بودن مخصوصا با توجه به بالا رفتن قیمت حامل های انرژی احتمال دارد که موقتا صعودی باشد.

ادامه مطلب

برترین ها

کپی مطالب این سایت، تنها با مجوز کتبی امکان پذیر است.