با ما همراه باشید

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

صحبت های هاکزبی از بانک مرکزی نیوزیلند راجع به تصمیمات و علت اعلام نکردن نرخ بهره باعث رشد در دلار نیوزلند شد.

نفت در محدوده مقاومتی قرار گرفته است و از دلایل آن میتوان به کندشدن اقتصاد چین، افزایش مبتلایان و تعداد بستری ها در آمریکا و همچنین افزایش تقاضا برای دلار قبل از جکسون هول

در رابطه با جلسه جکسون هول نکات زیر حائز اهمیت است.

چند روز پیش آقای کاپلان که از اعضای هاوکیش بانک مرکزی محسوب میشود از شیوع سویه دلتا ابراز نگرانی کرده است. در زیر نمودار بستری و فوتی های اخیر آمریکا را مشاهده میکنید.

نمودار مبتلایان

نمودار بستری ها

 

 

اگر نظر آقای پاول نیز این چنین باشد احتمالا در اعلام زمان تیپرینگ تاخیر خواهیم داشت که باعث افت شدید دلار و رشد شدید طلا خواهیم بود.

از طرفی طبق صحبت های ماه های اخیر اکثر اعضای فدرال معتقدند که وضعیت بازار کار آمریکا مطلوب است، باعث می شود که احتمالا به اعلام زمان تیپرینگ نزدیک شویم.

در مورد شاخص ها نکته قابل توجه این است که حتی در صورت تاخیر در اعلام تیپرینگ و تضعیف دلار به دلیل شیوع گسترده سویه دلتا میتوان انتظار ریسک آف را در مارکت داشت و این میتواند باعث حمایت شاخص ها نیز بشود.

سایر مطالب دیدبان

تحلیل 365

درباره پوند باید بدانید که:

منتشر شده

در

در جلسه BOE موضع هاوکیشی گرفته شد و بازدهی اوراق قرضه نیز بالا رفت  ولی شاهد بودیم که رشدی در پوند انجام نشد.

دلیل این موضوع احتمال بالای رکود تورمی در انگلیس می باشد. به این معنا که تورم بالا می رود ولی بازار کار همچنان دچار مشکل است.

در این جلسه اشاره شد که نشانه هایی دیده می شود که فشار افزایش قیمت ها پایدار تر باشد، یعنی نقض حرف چند ماه قبل خود در مورد موقتی بودن تورم.

همچنین با توجه به کاهش ذخایر گاز اروپا احتمال بحران انرژی نیز وجود دارد.

نمودار سورپرایز های اقتصادی انگلیس نشان میدهد که تورم در حال بالا رفتن و رشد اقتصادی در حال کاهش می باشد.

تمامی این نکات ذکر شده باعث می شود که BOE به احتمال زیاد برای کنترل تورم افزایش نرخ بهره را آغاز کند حتی همزمان با کاهش خرید اوراق قرضه!

 

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

فدرال رزرو به زودی تیپرینگ را آغاز خواهد کرد.

ما میدانیم که قرار است این تیپرینگ تا اواسط سال 2022 پایان یابد، پس سرعت خوبی خواهد داشت. بنابراین دیتای خیلی خوب هم، تاثیری بر سرعت تیپرینگ نخواهد داشت.

آمار NFP امروز اگر بخواهد در میان مدت تاثیر گذار باشد باید مارکت را شگفت زده کند، مثلا عددی زیر 100هزار

به طور کلی میتوان گفت که دلار فعلا از سیکل اقتصاد جهانی بیشتر تاثیر می پذیرد تا آمار اشتغال، این به این معناست که وضعیت مطلوب اقتصادی در دنیا باعث فشار بر روی دلار خواهد شد.

مشکلات تامین زنجیره تامین و بحران انرژی باعث میشه کمپانی ها هزینه های سنگین تری داشته باشند و این باعث ایجاد ترس تورمی و در نتیجه بازدهی اوراق قرضه بالا خواهد رفت که باعث فشار بر روی طلا و شاخص ها می شود.

NFP ممکن است بالاتر از پی بینی باشد ولی دلار تضعیف شود. (مثلا عدد 600 هزار)

NFP ممکن است پایین تر باشد ولی دلار قوی شود. (مثلا 450 هزار)

پیش از آمدن NFP بازار حس کرده که آمار امروز خوب خواهد بود برای همین US10Y صعودی شده است.

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

تا ساعاتی دیگر  ISM PMI منتشر خواهد شد.

در صورت خوب بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله رشد و به تبع آن شاخص ها و طلا نزول و در صورت بد بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله نزول و شاخص ها و طلا رشد خواهند کرد.

البته باید در نظر داشت که حتی با وجود خوب بودن آمار نیز طلا با توجه به مورد استقبال بودن مخصوصا با توجه به بالا رفتن قیمت حامل های انرژی احتمال دارد که موقتا صعودی باشد.

ادامه مطلب

برترین ها

کپی مطالب این سایت، تنها با مجوز کتبی امکان پذیر است.