با ما همراه باشید

تحلیل 365

امروز پیش از ورود به بازار باید بدانید که:

منتشر شده

در

  • با توجه به مشاهده علائم اولیه تورم در آمریکا احتمال کم شدن سیاست های انبساطی  توسط فدرال رزرو بیشتر شده است.به همین دلیل دلار آمریکا نسبت به سایر ارز ها وضعیت نسبتا خوبی دارد و از طرفی شاخص دلار در یک ناحیه حمایتی قرار گرفته و شروع یک حرکت رنج و صعودی توأم را نشان میدهد
  • به دقت جلسه چهارشنبه شب FOMC و حتی حرکت های بازار در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه را تحت نظر داشته باشید.
  • EUR/USD در H4 وارد کانال نزولی شده است و همانند تحلیل های قبلی 365 ، جفت ارز های EUR/USD  AUD/USD , NZD/USD  و GBP/USD پس از کمی اصلاح و کمی صعود، برای فروش مناسب هستند.
  • با توجه به بهبود وضعیت پاندمی در جهان تقاضا برای خرید نفت بالا رفته است و خرید نفت در برگشت ها و حدود فیبوناچی 50 درصد مناسب به نظر می رسد.
  • بازار رمز ارز ها روز نسبتا خوبی را سپری میکند و بیت کوین از 40000 دلار رد شده است. احتمال خروج معامله گران از طلا و حرکت آن ها به طرف بیت کوین و سایر رمز ارزها بیشتر شده است و همین باعث می شود اصلاح های رو به بالای طلا برای فروش مناسب باشد.

سایر مطالب دیدبان

تحلیل 365

درباره پوند باید بدانید که:

منتشر شده

در

در جلسه BOE موضع هاوکیشی گرفته شد و بازدهی اوراق قرضه نیز بالا رفت  ولی شاهد بودیم که رشدی در پوند انجام نشد.

دلیل این موضوع احتمال بالای رکود تورمی در انگلیس می باشد. به این معنا که تورم بالا می رود ولی بازار کار همچنان دچار مشکل است.

در این جلسه اشاره شد که نشانه هایی دیده می شود که فشار افزایش قیمت ها پایدار تر باشد، یعنی نقض حرف چند ماه قبل خود در مورد موقتی بودن تورم.

همچنین با توجه به کاهش ذخایر گاز اروپا احتمال بحران انرژی نیز وجود دارد.

نمودار سورپرایز های اقتصادی انگلیس نشان میدهد که تورم در حال بالا رفتن و رشد اقتصادی در حال کاهش می باشد.

تمامی این نکات ذکر شده باعث می شود که BOE به احتمال زیاد برای کنترل تورم افزایش نرخ بهره را آغاز کند حتی همزمان با کاهش خرید اوراق قرضه!

 

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

فدرال رزرو به زودی تیپرینگ را آغاز خواهد کرد.

ما میدانیم که قرار است این تیپرینگ تا اواسط سال 2022 پایان یابد، پس سرعت خوبی خواهد داشت. بنابراین دیتای خیلی خوب هم، تاثیری بر سرعت تیپرینگ نخواهد داشت.

آمار NFP امروز اگر بخواهد در میان مدت تاثیر گذار باشد باید مارکت را شگفت زده کند، مثلا عددی زیر 100هزار

به طور کلی میتوان گفت که دلار فعلا از سیکل اقتصاد جهانی بیشتر تاثیر می پذیرد تا آمار اشتغال، این به این معناست که وضعیت مطلوب اقتصادی در دنیا باعث فشار بر روی دلار خواهد شد.

مشکلات تامین زنجیره تامین و بحران انرژی باعث میشه کمپانی ها هزینه های سنگین تری داشته باشند و این باعث ایجاد ترس تورمی و در نتیجه بازدهی اوراق قرضه بالا خواهد رفت که باعث فشار بر روی طلا و شاخص ها می شود.

NFP ممکن است بالاتر از پی بینی باشد ولی دلار تضعیف شود. (مثلا عدد 600 هزار)

NFP ممکن است پایین تر باشد ولی دلار قوی شود. (مثلا 450 هزار)

پیش از آمدن NFP بازار حس کرده که آمار امروز خوب خواهد بود برای همین US10Y صعودی شده است.

ادامه مطلب

تحلیل 365

باید بدانید که:

منتشر شده

در

تا ساعاتی دیگر  ISM PMI منتشر خواهد شد.

در صورت خوب بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله رشد و به تبع آن شاخص ها و طلا نزول و در صورت بد بودن آمار دلار و اوراق 10 ساله نزول و شاخص ها و طلا رشد خواهند کرد.

البته باید در نظر داشت که حتی با وجود خوب بودن آمار نیز طلا با توجه به مورد استقبال بودن مخصوصا با توجه به بالا رفتن قیمت حامل های انرژی احتمال دارد که موقتا صعودی باشد.

ادامه مطلب

برترین ها

کپی مطالب این سایت، تنها با مجوز کتبی امکان پذیر است.